11.09.2007

RUSYA YENİ BİR NÜKLEER BOMBA GELİŞTİRDİ!

Gezegenimize bir hediye de Rusya'dan geldi.. Patladığında etrafındaki herşeyi yüksek ısı ile "buharlaştıran" bu bombayı rusya amerikadan daha ucuza mal etmiş, ne mutlu gezegenimizdeki tüm canlılar için, ne onur verici bir haber.
Ne demişti Dario Fo : "Başımız dimdik,çünkü boğazımıza kadar bok içindeyiz"
Kemal

Rusya’nın, ABD’nin dünyanın en güçlü bombası dediği “Bombaların Anası”ndan 4 kat daha güçlü olan ve adını “Bombaların Babası” diye adlandırdıkları nükleer olmayan bir bomba geliştirdiği bildirdi.

Rus Kanal 1 televizyonu yeni geliştirilen nükleer olmayan bombaya “Tüm Bombaların Babası” adının verildiği ve ABD’nin “Tüm Bombaların Anası” adını verdiği bombadan 4 kat daha güçlü olduğunu duyurdu.

Rusya Genelkurmay Başkan General Aleksander Ruşkin de, Kanal 1’e yaptığı açıklamada, dünyada benzeri olmayan “vakum bombasının” Rusya’da yapıldığını söyledi.

Ruşkin, yeni bombanın test sonuçlarının bombanın nükleer bomba etkisine sahip olduğunu gösterdiğini belirterek, ancak bu yeni bombanın kesinlikle nükleer nitelikte olmadığını ve radyasyon yaymadığını savundu.

Rusya Kanal 1 televizyonundaki “Vremya” adlı haber programında da konuyla ilgili yapılan röportajlara yer verilerek, şunlar kaydedildi:

Şu anda gördüğünüz bu bomba o kadar yeni ki, daha ismi bile verilmedi. Görüntülerde ses yok. Bombanın patlama sesi gelmiyor. Bombayı atan uçağın nereden havalandığı ve bombayı nereye attığı hakkında da hiçbir bilgi yok. Bu bombanın görüntülerini siz ilk defa görüyorsunuz. Patlama havada meydana geliyor. Bombanın meydana getirdiği yakıcı maddeden oluşan bulutun patlaması sonucu çok yüksek sıcaklık oluşuyor. Bu yüksek sıcaklığın sonucunda çevrede bulunan tüm canlılar buharlaşıyor. Bombanın patlamasından sonra toprakta ne kimyasal ne de nükleer atık kalıyor. Rusya Savunma Bakanlığı, bombanın üretiminin hiçbir uluslararası kurala aykırı olmadığını veya yeni bir silahlanma yarışına neden olmadığını açıkladı. Bundan önce, 2003 yılında en güçlü vakum bombasını ABD icat etmiş ve adına ‘Tüm Bombaların Anası’ demişlerdi. Rusya’nın icat ettiği bu bombaya da analog olarak ‘Tüm Bombaların Babası’ adı verildi. Bombanın patlayıcı maddesi, TNT’den çok daha güçlü ve onun elde edilmesinde de nano-teknolojilerin büyük katkısı oldu. Bu, Amerikalıların bombasından 4 kat daha güçlü. Patlama merkezindeki sıcaklık da iki kat daha fazla. Etki alanına göre ise bombaların babası, anasından 20 kat daha etkili.”

Haberde, Rusya’nın yeni icadı olan bombanın 7 ton yüksek patlayıcı içerdiği ve 8 ton yüksek patlayıcı içeren ABD’nin bombasından çok daha etkili olduğu belirtilerek, “Amerikalıların bombası 11 ton TNT şiddetine eşdeğerken bu 44 ton TNT’ye eşdeğer. Rus bombasının patlama menzili, ABD’nin iki katı olan 300 metrede gerçekleşiyor. Rusya, bu bombanın ilk testlerine 2003 yılında başladı” denildi.

Kanal 1’in haberinde, Rus stratejik bombardıman uçağında paraşütle bırakılan bir bomba ve çok yoğun bir ateş topu şeklinde patlama görüntüleri de ekrana getirildi. Patlama sonucu enkaz haline gelen bir bina ve test alanındaki zırhlı askeri araçlar ile yanan yeryüzü görüntüleri ekrana yansıdı.

Ruşkin, bu yeni bombanın orduya ulusal güvenliği koruma, terörist saldırılara karşı herhangi bir yer veya bölgede koyma gücü vereceğini sözlerine ekledi.

Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Silah Dizayn Enstitüsü Başkanı Yuri Balyo da, Kanal 1’e yaptığı açıklamada, ABD’ninkinden çok daha etkili bir bombayı oldukça düşük bir maliyete elde ettiklerini söyledi.
[Ntvmsnbc]

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bu bombayla ne yapacaklar mış? düşmanlarından mı?kurtulacaklarmış?yazıkki düşmanlarıda olsa onların birer insan olduklarını unutmuşlar.bırakın insanları bütün yaratıkların büyükten küçüğe birer can taşıdıklarını untmuşlar.eğer biz bböyle bir bomba bulsaydık bırakın bombaların babası diye öğünmeyi utancımızdan bulduğumuzu bile söylemezdik.(başka insanların bulmadığını nerden biliyorsunuzki yalnız onlar sizin kadar vicdansız değil)teknolojinizden utanın.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...