20.02.2008

‘Yeryüzü için bir saat’ karanlık


Küresel ısınmaya dikkati çekmek amacıyla 29 Mart’ta dünyanın 24 metropolü bir saat süreyle ışıklarını söndürecek.

Avustralya’nın en büyük kenti Sidney’de geçen yıl başlatılan “Earth Hour” (Yeryüzü için bir saat) adlı girişimin organizatörü Andy Ridley, bu yerel eylemin büyük ses getirdiğini ve bu yıl 23 dünya kentinin daha buna katılmak istediğini belirtti.

Sidney’de geçen yıl 2,2 milyon kent sakinin ışık kapattığı eylemde, şehrin sembolleri Opera ve Köprü sadece ay ışığıyla aydınlanmıştı.

Bu yılki eyleme, ABD’nin Şikago, San Francisco ve Phoenix, Tayland’ın Bangkok, Kanada, Ottawa, Vancouver, Toronto ve Montreal, İrlanda’nın Dublin, Avustralya’nın Sidney, Perth, Melbourne, Canberra, Brisbane ve Adelaide, Danimarka’nın Kopenhag, Aarhus, Aalborg ve Odense, Filipinler’in Manila, Fiji’nin Suva, Yeni Zelanda’nın Christchurch ve İsrail’in Tel Aviv kentleri katılacak.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından organize edilen “Earth Hour” eylemi 29 Mart’ta yerel saatle 20.00’de düzenlenecek.

Andy Ripley, bu girişime tüm dünyadan çevrecilerin ve çevre konusunda endişesi bulunanların katılmasını beklediklerini söyledi.
[Ntvmsnbc]
[Earth Hour]

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...