20.05.2011

"Dünyanın Sonuna 1 Gün Kaldı"


Amerika'da yaşayan aşırı dinci Protestan grubun üyeleri, kıyametin yarın, yani 21 Mayıs 2011 tarihinde kopacağını düşünüyorlar.
Family Radio'nun tahminlerine göre, 21 Mayıs günü dünyayı çok büyük bir deprem vuracak ve kıyamet başlayacak, dünyanın sonu 21 Ekim 2011'de gelecek.
Oakland'da yaşayan 10 Hristiyan, bu "bilgi"lerini herkese duyurabilmek için ailelerini geride bırakıp, ellerindeki her şeyi satıp karavanlarla yola çıkıp, ülkeyi dolaştılar.
"Karavan Projesi" olarak bilinen bu oluşuma katılanlar, kendilerini "elçi" olarak adlandırıyorlar ve insanları ellerindeki tarihin doğruluğuna ikna etmeye çalışıyorlar.
CNN'e konuşan grubun lideri 89 yaşındaki Harold Camping, "Verdiğimiz tarih kesinlikle doğru, çünkü İncil her zaman kesinlikle doğrudur" diyor.
Karmaşık hesaplamalarla bu tarihi bulduklarını ve kıyametin "kesinlikle" 21 Mayıs'ta kopacağını söyleyen grup, daha önce de kıyametin 4 Eylül 1994'te kopacağı iddiasında bulunmuştu.
Camping, verdikleri ilk tarihte kıyametin kopmamış olmasını "hesap hatası" olarak değerlendiriyor ve bu kez böyle bir hata yapmayacaklarını söylüyor.

[Milliyet]

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...