16.12.2009

Antalya'da Fırtına ve Sel

Dün geceden beridir devam eden sağanak yağış Antalya merkezde sık sık elektriklerin kesilmesine neden oldu. Dün başlayan sağanak ve fırtına bugün saat 11:00'de de etkisini sürdürüyor..

Kemal Mete

Antalya´da gece yarısı başlayan ve sabaha karşı fırtınaya dönüşen şiddetli yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şehrin işlek caddeleri sular altında kalırken bazı ev ve işyerlerini de su bastı.

Antalya Kemer karayolu sular altında kaldığı için ulaşıma kapatıldı.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Meteoroloji uzmanları ve yetkililerinin uyarları nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiği Antalya´da sağanak yağış etkisini gösterdi. Sabahın ilk saatlerine kadar devam eden yağış ara ara rüzgarın etkisiyle fırtınaya dönüştü. Şehrin işlek caddeleri tıkanan rögar kapakları nedeniyle sular altında kalırken, zemin katta bulunan bazı işyerleri ve evleri de su bastı. Sık sık su baskını ihbarı alan itfaiye ekipleri polisle birlikte mağdur vatandaşlara yardım etti. Bir dükkanı ev olarak kullanan Başkaya ailesinin eşyaları da sular altında kaldı. Kovalarla suyu boşaltmaya çalışan aile, küçük kızlarını koltukların üzerine çıkartarak sudan korudu. Kısa süre sonra çekilen sular trafiği olumsuz etkilemezken, Konyaaltı sahil yolu fırtına nedeniyle sürücülere zor anlar yaşattı.

BATMA TEHLİKESİ

Antalya'da iki gemi kıyıya yakın mesafede karaya oturdu. Motor arızası bulunan gemiler batma tehlikesi geçiriyor.

[Hürriyet]

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...