27.08.2011

Kasırga Geliyor : New York Tecrit Edildi

New York Belediye Başkanı Mike Bloomberg'in 'Irene kasırgası' uyarısının ardından sörfçüler, denize girenler ve güneşlenenlerle dolu Rockaway Beach'in kalabalığından eser kalmadı.

Irene hızını biraz kesse de, tam anlamıyla bir tecritin yaşandığı şehirde, halen birinci derece kasırga gelmesi bekleniyor. Ağır yağışlar ve denizin yükselerek karaya yaklaşması sonucu sel de olabilir. Hatta New York tarihinde çökme olabileceği korkusuyla ilk kez metro da kapatıldı.

Ancak bazı New Yorklular şehri terk etme uyarısının kişilerin kararına bırakılmasından dolayı, durumu fazla da ciddiye almadıklarını söylüyor ve baştakilerin sorumluluktan kaçmak için olayı abarttığını düşünüyor.

Bu kişiler dava açmanın bir kazanç kapısı haline dönüştüğü ABD'de yöneticilerin davalardan kaçmak için bu yolu seçtiğini öne sürüyor.

Rockaway Beach'i terketmeyen bu sakinler bir fırtına yaşanacağını bildiklerini ancak endişe edecek bir durum olmadığı için fırtına öncesi sessizliğin ve boş plajın keyfini çıkarmayı tercih ettiklerini dile getiriyor.

[NTV]

İlgili Diğer Haberler :


ABD'de 6 eyalette kasırga alarmı

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...